Potrafię się obronić – nie zaczepiaj

Około 30 dzieci ukończyło bezpłatny kurs samoobrony organizowany przez Konińskie Centrum Ju-Jitsu.

Kurs ,,Potrafię się obronić – nie zaczepiaj’’ był skierowany dla dzieci z podstawówek już od 6 roku życia. Zajęcia były raz w tygodniu w sali Konińskiego Centrum Ju-Jitsu w Szkole Podstawowej nr 12 na osiedlu Zatorze. Kurs trwał 2 miesiące i był bezpłatny.

– Dzieci opanowały podstawowe techniki samoobrony w sposób bardzo dobry. Potrafią obronić się przed chwytem, uderzeniem, ciągnięciem za włosy czy za ubranie. Przy okazji nauczyły się przewrotów w przód i w tył oraz padu na plecy. Przypominaliśmy sobie też podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej – mówił sensei Wojciech Malczak, szef Konińskiego Centrum Ju-Jitsu. – Praca z dziećmi to dla mnie największa frajda. Robię to od 40 lat.

Konińskie Centrum Ju-Jitsu organizuje bezpłatne kursy samoobrony dla dzieci od wielu lat. Zaczynają się zawsze we wrześniu. Kilkoro dzieci zdecydowało się też na kontynuowanie ćwiczeń i doskonalenie umiejętności. Od jutra zaczynają treningi w klubie.

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”true” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”sort_order” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”29″]