O nas

W Koninie JU JITSU zaistniało w 1978 roku za sprawą senseja Wojciecha Malczaka, który założył sekcję przy Ognisku TKKF „Relax”. Przez ten czas przez sekcję przewinęło się około tysiąca uczestników. W tej chwili w klubie trenuje około 70 adeptów tej trudnej sztuki walki.

Pierwsze treningi odbywały się w sali bokserskiej w Ośrodku Sportu KWB „Rondo”, później trenowaliśmy w szkole podstawowej nr. 8 i 20, obecnie sekcja ma swoje DOJO (salę ćwiczeń) w Szkole Podstawowej nr. 12 w Koninie. Przez okres 25 lat, czternastu członków uzyskało pierwszy stopień mistrzowski I DAN JU JITSU (czarny pas).

W czerwcu 2003 roku odbyła się w Koninie uroczystość XXV lecia powstania sekcji oraz XXXV lecia uprawiania JU JITSU przez senseja Wojciecha Malczaka. Przygodę z JU JITSU rozpoczoł w 1968 roku będąc uczniem X klasy L.O. nr 56 w Turku; dalszym etapem były studia na wrocławskiej AWF i treningi JUDO i JU JITSU w Akademiskim Związku Sportowym.

Po ukończeniu studiów w dalszym ciągu doskolalił swoje umiejętności czego efektem było zdanie w 1983 roku na pierwszy stopień mistrzowski JU JITSU.
W 1995 roku z rąk Prezydenta WJJKO (World JU JITSU Kobudo Organization) Giacono Sartoko Bertolettiego (Włochy) oraz Dyrektora Technicznego WJJKO Roberta Clarka (W. Brytania 9DAN JU JITSU) otrzymał nominację na 5 DAN.